Logo Licentie - Algemene Gebruiksvoorwaarden

Logo licentie

Algemene gebruiksvoorwaarden

*Preamble

De LICENTIEHOUDER is van plan het logo, het handelsmerk, videobestanden, productafbeeldingen en/of tekstgegevens (hierna "GEGEVENS" genoemd) van ROTHENBERGER Werkzeuge GmbH (hierna "ROTHENBERGER" genoemd) te gebruiken voor reclame-, marketing- en presentatiedoeleinden. Door middel van de volgende Algemene Gebruiksvoorwaarden (hierna AV genoemd) in hun respectievelijke versie, wordt de LICENTIEHOUDER de mogelijkheid geboden de GEGEVENS, of het gedeponeerde handelsmerk, die in §1 zijn samengevat, voor een beperkte periode te gebruiken in overeenstemming met de beperkte gebruikstoelating krachtens § 2 van deze AV. Daartoe stelt ROTHENBERGER de GEGEVENS ter beschikking van de licentiegebruiker overeenkomstig de in deze AV vastgelegde voorwaarden. De overdracht van gegevens door ROTHENBERGER aan de LICENTIEHOUDER geschiedt uitsluitend op basis van deze AVG. Deze VOORWAARDEN zijn in hun respectieve versie tevens van toepassing op alle toekomstige overdrachten van de GEGEVENS aan de LICENTIEHOUDER.

**§ 1 Voorwerp van de overeenkomst

\1. ROTHENBERGER verleent hierbij aan de LICENTIEHOUDER het in § 2 nader omschreven niet-exclusieve recht om de overgedragen, omschreven en beschreven GEGEVENS gedurende een beperkte periode, plaats en inhoud, d.w.z. gedurende 24 maanden vanaf de overdracht, te gebruiken in de Bondsrepubliek Duitsland of voor gerichte reclame die bestemd is voor de Duitse markt, binnen de in § 3 nader omschreven grenzen. Indien de LICENTIEHOUDER de software in andere EU-landen wenst te gebruiken, is een uitdrukkelijke voorafgaande schriftelijke overeenkomst met ROTHENBERGER vereist.

(2) Door het hierboven beschreven gebruiksrecht te verlenen, ontstaan geen andere rechten van de LICENTIEHOUDER op de ter beschikking gestelde GEGEVENS.

(3) ROTHENBERGER zal de LICENSEE logo's en productafbeeldingen in elektronische vorm als JPG-bestand, eps-bestand of tiff-bestand ter beschikking stellen. Indien de LICENTIEHOUDER de logo's/productafbeeldingen in andere bestandsformaten wenst, dient dit afzonderlijk met ROTHENBERGER te worden overeengekomen.

§ 2 Beoogd gebruik

(1) De overdracht van de GEGEVENS vindt uitsluitend plaats voor het hieronder beschreven doel:

a) toelaatbare reclame voor ROTHENBERGER en ROTHENBERGER-producten door integratie van de GEGEVENS op de website van de LICENSEE door de LICENSEE.

b) toelaatbare reclame voor ROTHENBERGER en ROTHENBERGER-producten door integratie van de GEGEVENS in gedrukte media door de LICENTIEHOUDER.

c) geoorloofde reclame voor dienstverlening, bijv. op het gebied van advisering, productie van reclame- en verkoopmateriaal, creatie van websites, verlening van andere diensten voor ROTHENBERGER.

(2) Indien de LICENTIEHOUDER ander gebruik van het logo of het handelsmerk wenst, moet hij dit vooraf schriftelijk met ROTHENBERGER overeenkomen.

(3) De LICENTIEHOUDER is verplicht om vóór enige openbaarmaking van het gebruik het concrete ontwerp van het gebruik aan ROTHENBERGER voor te leggen en dienovereenkomstig overeen te komen.

§ 3 Grenzen aan het gebruik

(1) Het gebruik van de GEGEVENS in een concurrentieverstorende of anderszins onrechtmatige vorm of op een concurrentieverstorende of anderszins onrechtmatige wijze is ontoelaatbaar, in het bijzonder indien het gebruik van de GEGEVENS geschikt is om misleiding te veroorzaken of voor concurrentieverstorende of anderszins onrechtmatige doeleinden.

(2) De LICENTIEHOUDER is niet gerechtigd de GEGEVENS of het handelsmerk te gebruiken in een vorm die afwijkt van de gespecificeerde, geregistreerde en verstrekte vorm. In het bijzonder is de LICENSEE niet gerechtigd grafische wijzigingen aan te brengen, de verhoudingen tussen de afzonderlijke bestanddelen van de GEGEVENS ten opzichte van elkaar te wijzigen of de kleursamenstelling van de GEGEVENS te wijzigen.

(3) Indien in individuele gevallen een meerkleurige weergave om technische redenen niet mogelijk is of vanwege het gebruikte medium niet gebruikelijk is, is de licentiehouder verplicht de weergave in zwart-wit te maken.

(4) Voorts is het gebruik van de GEGEVENS voor informatie over of reclame voor producten of diensten van concurrenten van ROTHENBERGER niet toegestaan.

(5) Een gebruik voor denigrerende kritiek, vituperatie of voor amusementsdoeleinden over ROTHENBERGER of producten van ROTHENBERGER alsmede voor gerechtelijke vervolging tegen ROTHENBERGER is niet toegestaan.

\6. Het maken van reproducties of afbeeldingen van de verstrekte GEGEVENS of voorwerpen voor eigen archiveringsdoeleinden, alsmede het elektronisch of digitaal opslaan van GEGEVENS voor eigen archiveringsdoeleinden is verboden.

(7) Bewerking, met name verandering van beelden door kopiëren, opnieuw fotograferen, fotocomposeren of andere wijzigingen met fotomechanische of digitale middelen is niet toegestaan. Een uitzondering hierop vormen de verkleining en vergroting van de beelden.

(8) De overdracht van de DATA aan derden is verboden. Zij mag alleen aan de drukkerij worden doorgegeven om haar opdracht te geven drukwerk, drukwerk, reclamemateriaal of drukwerk te reproduceren, op voorwaarde dat de drukkerij verplicht is de verstrekte DATA of het verstrekte handelsmerk vertrouwelijk te behandelen.

(9) In het kader van deze overeenkomst wordt het gebruik van ROTHENBERGER GEGEVENS door de LICENTIEHOUDER in een vorm die afwijkt van de hierboven beschreven geregistreerde vorm niet beschouwd als een toelaatbare vorm van gebruik in de zin van deze overeenkomst, zelfs indien de afwijking het onderscheidend vermogen van de GEGEVENS of het (de) merk(en) niet wijzigt.

§ 4 Beëindiging van het contract, einde van het gebruiksrecht

(1) Deze toestemming tot gebruik of overdracht van gebruik wordt verleend voor een beperkte periode en eindigt:

(a) door het verstrijken van de gebruiksperiode overeenkomstig § 1, lid 1, zonder dat enige opzegging is vereist,

b) beëindiging van de klantenstatus van de LICENTIEHOUDER.

c) door gewone opzegging, die mogelijk is met een opzegtermijn van 4 weken,

d) door buitengewone beëindiging overeenkomstig lid 2 van deze §4.

(2) Het gebruik van de GEGEVENS kan door ROTHENBERGER te allen tijde buitengewoon worden beëindigd indien de LICENTIEHOUDER een van zijn in deze AV aangegane verplichtingen schendt. De buitengewone opzegging is daarbij wegens de bijzondere betekenis en het belang van de merknaam voor ROTHENBERGER ook zonder voorafgaande aanmaning en bepaling van een termijn voor het opheffen van de contractbreuk geoorloofd en effectief.

(3) De contractanten hebben bovendien te allen tijde het recht op buitengewone beëindiging van het gebruik van de licentie om gegronde redenen met overeenkomstige toepassing van § 626 BGB.

(4) De opzegging moet in tekstvorm geschieden om rechtsgeldig te zijn.

\5. Bij beëindiging van de licentieovereenkomst, om welke reden dan ook, eindigt het recht van de LICENTIEHOUDER om de GEGEVENS/handelsmerk(en) van ROTHENBERGER te gebruiken.

§ 5 Misbruik en niet-contractueel gebruik

(1) Indien de LICENSEE de hem door ROTHENBERGER ter beschikking gestelde GEGEVENS gebruikt in strijd met de in § 3 genoemde beperkingen, en de LICENSEE niet onmiddellijk reageert op het verzoek van ROTHENBERGER om de ongeoorloofde omstandigheid te verwijderen, of indien de LICENSEE de GEGEVENS herhaaldelijk op dezelfde wijze gebruikt in strijd met de overeenkomst, heeft ROTHENBERGER het recht om naar eigen redelijk goeddunken een boete op te leggen overeenkomstig § 315 BGB (Hamburgs gebruik). ROTHENBERGER heeft het recht om voor elk geval van inbreuk een naar billijkheid vast te stellen contractuele boete te eisen overeenkomstig § 315 BGB (Hamburgs gebruik).

\2) Het middel van voortzetting is uitgesloten.

(3) Indien ROTHENBERGER door het oneigenlijk gebruik aantoonbaar hogere schade heeft geleden, is ROTHENBERGER gerechtigd deze te vorderen, met verrekening van een eventuele contractuele boete.

§ 6 Verplichting tot teruggave en verwijdering

(1) Het door ROTHENBERGER aan de LICENSEE ter beschikking gestelde tekstformulier moet op verzoek te allen tijde en onverwijld aan ROTHENBERGER worden geretourneerd of verwijderd, nadat het gebruiksdoel is bereikt of bij beëindiging van de overeenkomst. De vestiging van retentierechten is uitgesloten.

(2) De LICENSEE verbindt zich ertoe ROTHENBERGER onmiddellijk een schriftelijke bevestiging te overhandigen van de volledige verwijdering van de verstrekte of door de LICENSEE geproduceerde GEGEVENS. De LICENTIEHOUDER is aansprakelijk voor de juistheid van de in deze bevestiging verstrekte informatie.

§ 7 Verplichting tot bronvermelding; documentatieplicht.

(1) Bij gebruik van afbeeldingen moet ROTHENBERGER als bron worden vermeld.

(2) Voor elk gebruik van de GEGEVENS moet onverwijld een specimen, van publicaties op het internet een gedrukt uittreksel, aan ROTHENBERGER worden toegezonden.

§ 8 Aansprakelijkheid

\1. ROTHENBERGER aanvaardt geen aansprakelijkheid voor het bestaan van het merk. Bovendien staat het ROTHENBERGER vrij om op elk moment, zelfs zonder voorafgaande kennisgeving, producten uit het programma te verwijderen, zelfs als hun beelden nog beschikbaar zijn in de beeldbank.

(2) ROTHENBERGER aanvaardt geen aansprakelijkheid voor het feit dat, indien de LICENTIEHOUDER de in deze overeenkomst aangegane verplichtingen nakomt, schendingen van wettelijke of contractuele verplichtingen van de LICENTIEHOUDER jegens derden alsmede een vordering van derden tegen de LICENTIEHOUDER als gevolg van dergelijke schendingen zijn uitgesloten.

(3) ROTHENBERGER adviseert de LICENSEE niet over vraagstukken betreffende de toelaatbaarheid van reclame. De LICENTIEHOUDER is verantwoordelijk voor de eerlijkheid van zijn reclame.

(4) De LICENSEE verbindt zich ertoe ROTHENBERGER intern te vrijwaren tegen alle aanspraken van derden die zij - om welke rechtsgrond dan ook - beweren te hebben wegens het gebruik van de GEGEVENS/merk(en), dan wel hen daarvoor schadeloos te stellen.

§ 9 Overige bepalingen

(1) Een overdracht van deze licentie aan rechtsopvolgers en met de LICENTIEHOUDER verbonden ondernemingen, alsmede het verlenen van sublicenties zijn uitgesloten.

(2) Op deze gebruiksvoorwaarden en op het gebruik van de ter beschikking gestelde GEGEVENS of objecten is het Duitse recht van toepassing. De exclusieve bevoegde rechtbank, op voorwaarde dat de licentienemer een handelaar is, is Frankfurt am Main. Het recht om zich tot alle andere bij de wet bepaalde bevoegde rechterlijke instanties te wenden, blijft voorbehouden.

(3) Afwijkende overeenkomsten moeten schriftelijk worden vastgelegd. De ontheffing van de eis van een schriftelijk formulier moet eveneens schriftelijk gebeuren.

§ 10 Scheidbaarheidclausule

Indien afzonderlijke bepalingen van deze AV ongeldig of nietig zijn of worden, laat dit de overige bepalingen onverlet. De partijen verbinden zich ertoe de ongeldige bepaling te vervangen door een bepaling die het economische doel van de ongeldige bepaling zo dicht mogelijk benadert.